→!Zaregistruj se do Klubu mladých filatelistů!←

Novinky:

Máme velký příliv členů! Už je nás 23!
Chystá se mapa členů. :)

Září 2009

Klub v Autorském klubu

18. září 2009 v 18:44 | Krejdom |  Novinky
Ahoj všichni,
mám pro vás skvělou novinku! Po značném úsilí, jsem dostala náš blog do Autorského klubu. Doufám, že se tím klub zviditelní a přihlásí se další členové. Také žádám všechny členy, aby zde nezveřejňovali neautorské články, díky!
Krejdom

Stop týrání zvířátek!

13. září 2009 v 18:21 | Gabrina |  Gabrina
Ahoj holky a kluci!

Nevěděla jsem co teď zrovna napsat a tak mě napadla věc týrání zvířátek přesto že to nic nemá společného se známkami.

Týrání zvířat je prostě ohavné a snažím se zuby nechty tomu zabránit.


Mám pro vás v tomto článku připraveno:

1.Něco o týrání zvířat
2.Projdeme si pár webů kde podpořit zabránění týrání zvířat.
3.Podíváme se i na video kde bude uveden útulek BJANKA(Konský útulek)
4.Poradím vám jak zabraňovat týrání zvířat
5.A nakonec mám pro vás příběh kde jsem zachroňovala.(Je to podle skutečnosti!)

1.Něco o týrání zvířat :

Týraní zvířat zatím nijak nepřestavá přesto že už je tolik záchranných stanic atd.prostě je to hrůza a mě se to už hnusí.Tak jsem se rozhodla že to napíšu nějaký článek o tom všude a provedu lidi kolem věci a trochu to snad pomůže.Všechny druhy zvířat byla už někdy týraná!Například se většinou stanou bětmi kočky,psi a jiní mazlíčci!Bývají opití a roztrhání na kusi a ještě horší!Na zvířatech se testuje kosmetika a zabíjejí se pro kožešinu atd.! Testování kosmetiky na zvířatech už naštěstí pomíjí díky peticím atd.

1. Díl máme tedy za sebou!

2.Odkazi na webi proti týání a útulky:

3.Video o útulku Bjanka pro koně:
Máme 3. díl za sebou!


4.Jak pomoci proti týrání zvířat :


1.Nečtěte a nedívejte se na knihy a videa jak zabíjet a týrat zvířata!
2.Nejeste velké množství masa!
3.Když jdete rybařit myslete na rybi!Jsou to také zvířata.
4.Mějte nějaká zvířátka a hezky se o ně starejte!
5.Když si chcete pořídit zvíře tak zajeďte prvně do útulků!
6.Podepisujte petice proti týrání zvířat!
7.Oznamujte známím a kamarádů o týraných zvířat aby je chránili a byli proti tomu!
8.Milujte zvířata!
9.udělejte si web proti týrání zvířat!
10.Nehoňte kočky a pouliční zvířata!
11.Když půjde kolem vyhládlé zvíře které má poblíž páníčka ale páníček je na dovoléné nebo tak ,dejte zvířeti drocha jídla!
12.Ujměte se toulaných zvířat zvlášt v mrazech!(Hledejte mu bývalého majitele a běžte s ním k veterináři na prohlídku či odčervení.Když veterinář nenajde čip ani tetování a po týdnu co to necháte rozhlásit v rozhlase začněte hleda nového majitele jestli že si to zvíře nemůžete nechat.Jo a hlavně lidi na slovensku! nedávejte psi do útulku protože když si ho nikdo do jednoho měsíce nevezmou tak ho tam utratí!)

Tak a máme 4. úkol za sebou!

5.Přípěh kde jsem zachraňovala!Podle pravdy!


Když jsem v krutých mrazech šla s kamarádkou domů tak jsme se zastavili a kemě se plazil hubený zmrzlí a promočený kříženec dlouhosrstého jezevčíka a anglického kokršpaněla.Vzala jsem ho a odnesla k nám a tam mi ho mamka pomohla vysušit a nakrmit.Pojmenovali jsme ho Jimmy.Mamka šla sledovat jestli zachvíli neuvidí páníčka toho pejska a my jsme šli vyrobyt pro Jimmyho hračku kterou si moc oblíbyl.Když se mamka vrátila byla sklamaná a tak druhý den šla semnou mamka na obecní úřad a tam jsme chtěli aby to rozhlásili v rozhlase.Ale oznámili nám že už tři týdny to hlásí v rozhlase(My rozhlas neposloucháme).Byla jsem naštvaná protože mě dost vzalo když to lidi chtěli aby to úřat rozhlásil a nikdo se ho neujal!Takže jsme domů přišli s nepořízenou a večer jsme s ním šli k naší veterináře od našeho psa a ta nám dala tabletku aby jsme ho odčervili.Prohlédla ho a typla ho na 2roky starého křížence.Pravdě podobně ho nějaký městský pán či paní tady vyhodili a ujeli mu.Do naší vesnice je takhle dovážíjou Brňáci a myslí si že si je někdo vezme(ty psi).veterinářka nám smutně oznámila že nemá čip ani tetování.Po týdnu jsem ho začla nabízet známím a ve škole a na internetu ale nikdo se neohlásil až mi jednou mamka oznámila když jsem s Jimmym se vrátila z nákupu že přijde její kamarádka kterou já znám a že prý se přijdou na Jimmyho podívat protože byl její muž včera u nás na návštěvje a ten říkal že ta jeho žena měla kdysi podobného psa Tapku.Když pak s dcerami přišla, hned se jím zalíbyl a od té doby bydlí u ních a občas knám sám přiběhne na návštěvu protože si mě oblíbil.
Doufám že nadále je jimmy v pořádku a Ahoj!

!!!KONEC!!!